Akne kod odraslih: uzroci i liječenje
Mnoge žene su iznenađene (i žale zbog činjenice) da akne nastavljaju ili počinju dobivati nakon 25. godine, i mi to razumijemo. Međutim, akne nisu ograničene samo na tinejdžere i mogu se pojaviti i u odrasloj dobi. Srećom, među kozmetičkim i dermatološkim tretmanima postoje rješenja. Ne dame, noćna mora neće ponovo početi!
Akne su prilično česte kod žena. Otprilike dvije od pet žena u dobi od 25 do 45 godina traže savjet liječnika iz tog razloga. Dakle, ne radi se o izoliranoj situaciji, iako se radi o temi o kojoj se još uvijek nedovoljno govori. Akne kod žena u početku mogu biti „uporne“: u ovom slučaju radi se o nastavku ili ponovnom pojavi bolesti iz adolescencije. Ali mogu se pojaviti kasno u životu i razviti prvi put u odrasloj dobi.
Dok je postupak nastanka akni uvijek isti (prekomjernim lučenjem sebuma, začepljenjem folikularnog kanala i razmnožavanjem mikrobnih tvari), oblik koji poprimaju kod žena razlikuje se od mladenačkih akni. Prije svega, pojavljuju se uglavnom na donjem dijelu lica, oko linije čeljusti i brade (ovo se zovu akne u obliku slova U). Mogu se pojaviti i na dekolteu. Zatim, općenito, karakteriziraju ih uglavnom upalne lezije, ponekad s nodulama na bradi, ali i mikrociste koje mogu ostaviti trajnu pigmentaciju i atrofične ožiljke.
Kad sam imala 22 godine, iznenada su mi izbile akne s jako velikim prištićima (užas). Otišla sam kod dermatologa i on me poslao ravno kod ginekologa da mi prepiše novu tabletu koja pomaže protiv akni. Ali moram čekati tri mjeseca da vidim prve učinke, čini mi se tako dugo...
Istaknuto je nekoliko okidača:
Imaš akne, a to je trebao ostati samo tinejdžerski problem... Taj osjećaj vraćanja unatrag i način na koji te drugi gledaju prirodno utječe na svakodnevni život. Većina žena koje pate od akni kažu da su „pod stresom“, „isfrustrirane“ ili im je „neugodno“ zbog svojih prištića. Stoga je neophodna odgovarajuća terapija.
Klinički aspekt, stadij progresije, čimbenici rizika... Tvoje akne razlikuju se od akni kod tinejdžera. Tvoja bi terapija stoga trebala biti drugačija i trebala bi biti personalizirana jer određene lokalizirane terapije nisu uvijek dobro podnošljive. Tvoj dermatolog bit će ti saveznik u potrazi za učinkovitim rješenjem. On ili ona moći će propisati ispravnu oralnu ili lokalnu terapiju (koji se nanosi na kožu) ili određene dermatološke postupke poput pilinga...
Neophodna je i njega kože upotrebom odgovarajućih dermokozmetičkih proizvoda. Za svakodnevnu njegu kože odaberi nježne proizvode bez sapuna kako ne bi iritirali kožu, hidrirajuće proizvode za nadoknađivanje suhoće kože uzrokovane određenim tretmanima, „nekomedogene“ proizvode kako bi se spriječio nastanak novih mitesera... i, općenito govoreći, proizvode posebno osmišljene za kožu sklonu aknama.
Šminka može biti tvoj najbolji saveznik ako je dobro odabereš i ispravno upotrebljavaš. Poboljšava samopouzdanje pružajući trenutačni rezultat i može spriječiti istiskivanje prištića, što može uzrokovati ožiljke. Odaberi specifične i prilagođene nemasne, nekomedogene formule.
To je istina, barem za neke. Neke tablete doista ublažavaju akne. S druge strane, druge ih mogu pogoršati. Zato je važno o tome razgovarati sa svojim dermatologom, ginekologom ili liječnikom obiteljske medicine.
To je prilično uobičajeno. Hormonalne promjene na početku trudnoće pogoduju izbijanju akni. Bez brige, akne se smanjuju tijekom trudnoće. U međuvremenu čisti i hidriraj kožu proizvodima prikladnim za kožu sklonu aknama. I naravno, zaštiti se od sunca.
Budući da nesavršenosti ne znače da si manje žena, Cleanance WOMEN namijenjen odraslim ženama ispravlja ih dok trajno poboljšava kožu zahvaljujući ritualu koji kombinira učinkovitost i osjetilnost, za zajamčene rezultate i užitak korištenja.CLEANANCE WOMEN NOĆNA KREMA ZA ZAGLAĐIVANJE